Stil

'Le Viole' (1)'Magadalenen Grüsse II' (1)'Utskärgård' (2)125/250 (2)1800-talets början (1)1800/1900-tal (1)1900-talets andra hälft (1)1920 (1)1930-tal (1)1939 (1)1955 (1)1963-65 (1)1964 (1)1970-tal (1)1980tal (1)1982 (1)23/99 (1)495kr 2 man + bil (1)4ess (38)595kr (1)9 armar (1)accessoar (1)accessoarer (1)Aimo Nietosvuori (1)akryl (1)akvarell (1)alvaraalto (1)ängel (1)anna-lisa thomson (1)arabia (1)artdeco (1)åsna (1)auktion (4)auktion 4ess (3)bägare (1)barn (3)båt (1)båtar (1)batman (1)Bavaria (3)behållare (1)bestick (1)bild (1)bison (1)björn (2)blå (3)blomma (1)blommor (4)böcker (1)böhmisk (1)böhmisk kristall (1)bok (1)bricka (1)brosch/hänge (1)brun (1)buddha (1)burberrys (1)butelj (1)COLLIER/HALSRING (1)compaq (1)dam (1)data (1)dataskärm (1)deadpool (1)dekoration (56)design (3)Disney (1)doris (1)Dunhill (1)Ekeby (2)el (1)elektronik (6)elktronik (1)empire (1)england (1)etsning (1)fat (1)figur (1)figurer (1)figurin (6)figuriner (1)finland (3)finskavinterkriget (1)fisk (1)flytt (2)flytta (1)flyttfi (1)flyttfirman4ess (9)förgyllt silver (1)fortsättningskriget (1)förvaring (1)fossil (1)foto (3)fotografering (2)gardiner (1)gardinkrokar (1)gense (1)glas (25)glasbruk (1)glasskulptur (1)gouache (1)Grön (2)GUCCI (1)guld (1)gustavsberg (2)Guy Laroche (1)halsband (1)hamrat sterling silver (1)handmade (1)handmålat (1)handväska (1)hänkelvas (1)hantverk (1)hår (5)hårfön (1)harley quinn (1)harry potter (1)HORST JANSSEN (1)HP (1)hundbesnvas (1)iittala (1)ikea (1)inca (1)instagram (2)jacka (2)Jie Keramik (1)jobshandtryck (1)johnny mattson (1)jorgubbar (1)jorgubbe (1)jul (1)Justandersen (1)kalmar (1)kame (1)kamera (2)kanna (1)karaff (2)karljohan (1)katter (1)keramik (11)keyring (1)kista (1)kjol (1)kläder (4)klocka (3)koffert (1)kök (6)komposition (1)konst (8)Kosta Boda (2)kristall (2)lampa (4)leksak (7)leksaker (22)lergods (4)lila (1)litografi (2)ljungutilund (1)ljus (2)ljuslykta (6)ljusstake (4)ljustakar (1)lomonosov (1)magi (1)målning (1)MARILYN MEM MILLER (1)märkeskläder (1)marvel (2)mässing (3)max papart (1)medaljer (1)Menuett FM Seksjon 2 (1)MINIATYRPORTRÄTT (1)mjölner (1)monopol (1)mönster (1)morgon (1)murano (1)musik (1)Muurla (1)nemo (1)nick wilde (1)Nikkormat (1)nikon (1)nilsholgersson (1)no. 21/100 (1)nordiskajuvelaktiebolaget (1)nordiskmytologi (1)norge (3)numrerad (1)nyckelring (2)olivolja (1)olja (1)orrefors (3)övrigt (9)paj (1)Parker (1)PARTI PENNOR (1)Pertti Kallioinen (1)piedestal (2)Pierre Cardin (1)pixle pals (1)plånbok (1)porslin (26)pussel (1)qixels (1)quality (1)rabarber (1)RADIO (1)regency (1)retro (3)röd (1)ROLAND SVENSSON (2)rolf berg (1)rörstrand (2)rostfrittstål (1)sällskapsspel (2)savo (1)savoy (1)scarf (1)secondhand 4ess (18)secondhand online (1)sekelskifte (1)serietidningar (2)servisdel (1)sia (1)siden (1)signerad (1)silver (1)simpson (1)skål (5)skalle (1)skidor (1)skulptur (3)sladdar (1)släde (1)släktträd (1)slalom (1)smink (1)smurfarna (1)smycke (2)smycken (1)snö (2)snöboll (1)sonic (1)sonic the hedgehog (1)soy luna (1)spargris (1)spel (4)sport (3)städ (2)stål (1)star wars (2)staty (1)sten (1)stengods (1)stockholm (1)stty (1)superman (1)svensk (1)sverige (1)sweden (1)swedishdesign (1)taklampa (1)tallrik (1)tangentbord (1)tanngnjost (1)tanngrisner (1)tavla (4)teak (1)tenn (6)tennfigurer (1)tennfiguriner (1)termometer (1)the lost willage (1)thomas ivory (1)tid (2)toalett (1)tobaksburk (1)tor (1)träd (1)trumma (1)tulpan (1)uggla (1)ull (1)upsalaekeby (1)ur (1)urna (1)vacker (1)vad (1)väder (1)våg (1)VÄGGRELIEF (1)vailent (1)vas (29)VASER (1)väska (2)vinäger (1)vintage (2)vinter (1)viskos (1)walt disney (2)winter soldier (1)ylle (1)zelda (2)zootropolis (1)

Begagnade skivor i olika genrer

Här kan du fynda begagnade skivor från dina favoritartister och alla möjliga folkkära band, förhoppningsvis. Vinylskivor, LP-skivor och CD-skivor blir mer populära för varje år som går. Pop, rock, jazz, country, klassisk, soul och svensk, det finns massa olika musikgenrer. Visst är det smidigt med dessa streamingtjänster, men det är något annat att sätta igång en gammal hederlig skiva i musikspelaren!

Letar du efter särskild platta? The Rolling Stones eller Abba? Det är inte alltid helt lätt att få tag på gammal musik, men har du tur hittar du någon begagnad skiva du gillar här hos oss, och till ett fantastiskt pris. Musikintresserad eller inte, en vinylskiva kan ju också vara en cool inredningsdetalj eller bli till dina nya samlingsobjekt.

Begagnade skivor, ABBA - Flyttfirman 4 Ess

Har du en gammal skiva liggandes hemma?

Fynda artiklar till fantastiska priser och låt värdefulla produkter gå i arv. Har du några skivor eller tillbehör hemma som du vill lämna in till vår second hand? Välkommen att kontakta oss, så kan vi tillsammans göra någon annan glad med en gammal eller ny skiva!

Varför ska man köpa via second hand?

Letar du efter bra second hand online eller i Stockholm? Inga problem - Vi erbjuder massvis med second hand artiklar från Stockholm till fantastiskt bra priser direkt på vår hemsida. Vi har grymma deals för både människor och våran planet. Hos oss kan du hitta tusentals artiklar som blivit kvar sedan människor flyttat, sålt sin lägenhet eller lämnat efter sig ett dödsbo. Det har aldrig varit enklare att fynda bra begagnade föremål, antikviteter och möbler i Stockholm samtidigt som man bidrar till en mycket mer hållbar konsumtion. Genom att köpa och sälja second hand online sparar du inte bara pengar och får en bättre ekonomi. Det är även betydligt mer miljövänligt att handla saker som använts förut men som fortfarande är i toppenbra skick. Varför ska man köpa nytt dyrt när man kan köpa begagnat och spara hundralappar och tusenlappar? För oss är valet mycket enkelt. Och vi tror att valet är lika enkelt även för dig som hållbar konsument.

Köp second hand online för miljöns skull

Att köpa second hand via nätet i Sverige är i princip nästan alltid billigare och mer prisvärt än att köpa nytt. Detta eftersom kläder, skåp, soffor och andra saker då får en längre livsspann och kan komma till bättre användning, flera gånger om. Men en av de största fördelarna är att det är betydligt mer miljövänligt att köpa second hand online jämfört med fast fashion och nyproduktion. Gör dig själv och din plånbok en tjänst genom att köpa second hand online hos oss på Flyttfirman 4 Ess. Så vad väntar du på! Välj, vraka och få prylarna hemskickat till dörren av oss på Flyttfirman 4 Ess. Du är även varmt välkommen att besöka vår fysiska Secondhand butik i Stockholm på adressen Götalandsvägen 216 i Älvsjö. Har du någon fråga eller kanske vill du lämna in ett föremål eller möbler till vår second hand butik? Då får du gärna kontakta oss så kan vi berätta mer om hur det hela fungerar.

second hand online stockholm