Stil

'Le Viole' (1)'Magadalenen Grüsse II' (1)'Utskärgård' (2)125/250 (2)1800-talets början (1)1800/1900-tal (1)1900-talets andra hälft (1)1920 (1)1930-tal (1)1939 (1)1955 (1)1963-65 (1)1964 (1)1970-tal (1)1980tal (1)1982 (1)23/99 (1)495kr 2 man + bil (1)4ess (38)595kr (1)9 armar (1)accessoar (1)accessoarer (1)Aimo Nietosvuori (1)akryl (1)akvarell (1)alvaraalto (1)ängel (1)anna-lisa thomson (1)arabia (1)artdeco (1)åsna (1)auktion (4)auktion 4ess (3)bägare (1)barn (3)båt (1)båtar (1)batman (1)Bavaria (3)behållare (1)bestick (1)bild (1)bison (1)björn (2)blå (3)blomma (1)blommor (4)böcker (1)böhmisk (1)böhmisk kristall (1)bok (1)bricka (1)brosch/hänge (1)brun (1)buddha (1)burberrys (1)butelj (1)COLLIER/HALSRING (1)compaq (1)dam (1)data (1)dataskärm (1)deadpool (1)dekoration (56)design (3)Disney (1)doris (1)Dunhill (1)Ekeby (2)el (1)elektronik (6)elktronik (1)empire (1)england (1)etsning (1)fat (1)figur (1)figurer (1)figurin (6)figuriner (1)finland (3)finskavinterkriget (1)fisk (1)flytt (2)flytta (1)flyttfi (1)flyttfirman4ess (9)förgyllt silver (1)fortsättningskriget (1)förvaring (1)fossil (1)foto (3)fotografering (2)gardiner (1)gardinkrokar (1)gense (1)glas (25)glasbruk (1)glasskulptur (1)gouache (1)Grön (2)GUCCI (1)guld (1)gustavsberg (2)Guy Laroche (1)halsband (1)hamrat sterling silver (1)handmade (1)handmålat (1)handväska (1)hänkelvas (1)hantverk (1)hår (5)hårfön (1)harley quinn (1)harry potter (1)HORST JANSSEN (1)HP (1)hundbesnvas (1)iittala (1)ikea (1)inca (1)instagram (2)jacka (2)Jie Keramik (1)jobshandtryck (1)johnny mattson (1)jorgubbar (1)jorgubbe (1)jul (1)Justandersen (1)kalmar (1)kame (1)kamera (2)kanna (1)karaff (2)karljohan (1)katter (1)keramik (11)keyring (1)kista (1)kjol (1)kläder (4)klocka (3)koffert (1)kök (6)komposition (1)konst (8)Kosta Boda (2)kristall (2)lampa (4)leksak (7)leksaker (22)lergods (4)lila (1)litografi (2)ljungutilund (1)ljus (2)ljuslykta (6)ljusstake (4)ljustakar (1)lomonosov (1)magi (1)målning (1)MARILYN MEM MILLER (1)märkeskläder (1)marvel (2)mässing (3)max papart (1)medaljer (1)Menuett FM Seksjon 2 (1)MINIATYRPORTRÄTT (1)mjölner (1)monopol (1)mönster (1)morgon (1)murano (1)musik (1)Muurla (1)nemo (1)nick wilde (1)Nikkormat (1)nikon (1)nilsholgersson (1)no. 21/100 (1)nordiskajuvelaktiebolaget (1)nordiskmytologi (1)norge (3)numrerad (1)nyckelring (2)olivolja (1)olja (1)orrefors (3)övrigt (9)paj (1)Parker (1)PARTI PENNOR (1)Pertti Kallioinen (1)piedestal (2)Pierre Cardin (1)pixle pals (1)plånbok (1)porslin (26)pussel (1)qixels (1)quality (1)rabarber (1)RADIO (1)regency (1)retro (3)röd (1)ROLAND SVENSSON (2)rolf berg (1)rörstrand (2)rostfrittstål (1)sällskapsspel (2)savo (1)savoy (1)scarf (1)secondhand 4ess (18)secondhand online (1)sekelskifte (1)serietidningar (2)servisdel (1)sia (1)siden (1)signerad (1)silver (1)simpson (1)skål (5)skalle (1)skidor (1)skulptur (3)sladdar (1)släde (1)släktträd (1)slalom (1)smink (1)smurfarna (1)smycke (2)smycken (1)snö (2)snöboll (1)sonic (1)sonic the hedgehog (1)soy luna (1)spargris (1)spel (4)sport (3)städ (2)stål (1)star wars (2)staty (1)sten (1)stengods (1)stockholm (1)stty (1)superman (1)svensk (1)sverige (1)sweden (1)swedishdesign (1)taklampa (1)tallrik (1)tangentbord (1)tanngnjost (1)tanngrisner (1)tavla (4)teak (1)tenn (6)tennfigurer (1)tennfiguriner (1)termometer (1)the lost willage (1)thomas ivory (1)tid (2)toalett (1)tobaksburk (1)tor (1)träd (1)trumma (1)tulpan (1)uggla (1)ull (1)upsalaekeby (1)ur (1)urna (1)vacker (1)vad (1)väder (1)våg (1)VÄGGRELIEF (1)vailent (1)vas (29)VASER (1)väska (2)vinäger (1)vintage (2)vinter (1)viskos (1)walt disney (2)winter soldier (1)ylle (1)zelda (2)zootropolis (1)

Fynda gamla smycken

Här kan du förhoppningsvis fynda något vintage för en billig peng, gamla smycken har som oftast sin egna historia och är därför unikt och kul att äga. Ett smycke är en trevlig accessoar och det finns mycket att välja mellan när man vill piffa till sig. Här kan du säkert hitta allt från vackra broscher, halsband, armband till manschettknappar, ringar och klockor. Bland vårt sortiment finns det oftast smycken för herr, dam och barn. Vi har något som kan passa alla med andra ord.

Kanske hittar du en gammal klocka som påminner dig om någon speciell person, eller ett par örhängen som var trendigt på 60-talet. Vi får in både nya och äldre smycken, i olika material – så håll utkik om det dyker upp någon fin accessoar som du gillar eller som kan bli en uppskattad present!

Lämna in dina gamla smycken till oss, eller nya!

Har du några smycken hemma som du inte längre vill ha? Gör någon annan glad och sälj de här hos oss. Vi tar även emot andra föremål eller möbler som du inte längre behöver. Välkommen att kontakta oss så berättar vi hur det går till!

Gamla smycken - Flyttfirman4ess

Varför ska man köpa via second hand?

Letar du efter bra second hand online eller i Stockholm? Inga problem - Vi erbjuder massvis med second hand artiklar från Stockholm till fantastiskt bra priser direkt på vår hemsida. Vi har grymma deals för både människor och våran planet. Hos oss kan du hitta tusentals artiklar som blivit kvar sedan människor flyttat, sålt sin lägenhet eller lämnat efter sig ett dödsbo. Det har aldrig varit enklare att fynda bra begagnade föremål, antikviteter och möbler i Stockholm samtidigt som man bidrar till en mycket mer hållbar konsumtion. Genom att köpa och sälja second hand online sparar du inte bara pengar och får en bättre ekonomi. Det är även betydligt mer miljövänligt att handla saker som använts förut men som fortfarande är i toppenbra skick. Varför ska man köpa nytt dyrt när man kan köpa begagnat och spara hundralappar och tusenlappar? För oss är valet mycket enkelt. Och vi tror att valet är lika enkelt även för dig som hållbar konsument.

Köp second hand online för miljöns skull

Att köpa second hand via nätet i Sverige är i princip nästan alltid billigare och mer prisvärt än att köpa nytt. Detta eftersom kläder, skåp, soffor och andra saker då får en längre livsspann och kan komma till bättre användning, flera gånger om. Men en av de största fördelarna är att det är betydligt mer miljövänligt att köpa second hand online jämfört med fast fashion och nyproduktion. Gör dig själv och din plånbok en tjänst genom att köpa second hand online hos oss på Flyttfirman 4 Ess. Så vad väntar du på! Välj, vraka och få prylarna hemskickat till dörren av oss på Flyttfirman 4 Ess. Du är även varmt välkommen att besöka vår fysiska Secondhand butik i Stockholm på adressen Götalandsvägen 216 i Älvsjö. Har du någon fråga eller kanske vill du lämna in ett föremål eller möbler till vår second hand butik? Då får du gärna kontakta oss så kan vi berätta mer om hur det hela fungerar.

second hand online stockholm